Aktualności
z3.jpeg
3.png
Lunch.png
flag-2.png
previous arrow
next arrow

W minionym tygodniu grupa młodzieży z klas VII i VIII miała okazję wziąć udział w niezwykłym projekcie. W ramach współpracy ze szkołą partnerską w Steinach i dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz gminy Gostyń spędziliśmy wspólny tydzień z uczniami z Niemiec. Wzięliśmy udział w trzydniowych warsztatach w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej, poznaliśmy historię tego niezwykłego miejsca i drogę do pojednania polsko-niemieckiego. Dowiedzieliśmy się czym jest permakultura i sprawdziliśmy swoje umiejętności ogrodnicze.
Czwarty dzień spędziliśmy we Wrocławiu, który bardzo zachwycił naszych gości. Po przyjeździe do Gostynia wspólnie odbyliśmy warsztaty z robotyki, aktywnie spędziliśmy czas na basenie oraz samodzielnie ulepiliśmy pierogi w szkolnej kuchni🥟. Talerze świeciły pustkami, więc uznajemy to za dobry znak.
Niemiecka młodzież spała również w domach naszych uczniów i miała okazję do wieczornych rozmów oraz zabaw. W przedostatni dzień, czyli sobotę zorganizowaliśmy grę miejską, aby przybliżyć niemieckim koleżankom i kolegom historię naszego miasta. Przez cały tydzień świetnie radziliśmy sobie z komunikacją. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę, która pozwoliła nam zanurzyć się w różnych kulturach, doświadczyć czegoś zupełnie nowego oraz nawiązać wartościowe znajomości.
Serdecznie dziękujemy Rodzinom uczniów za udostępnienie swoich domów i życzliwość dla naszych niemieckich gości. ❤️
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! 🇩🇪🇵🇱

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk