Jesteśmy ciekawi świata
rekrutacja
24252.jpeg
Lunch.png
flag-2.png
previous arrow
next arrow

"JESTEŚMY CIEKAWI ŚWIATA"

                                                                            

I. 12 grudnia 2017 - Zajęcia warsztatowe w Łaciatej Wsi.

Uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w pierwszych warsztatach "Jesteśmy ciekawi świata" w ramach projektu edukacyjnego „Specjalne potrzeby-dobre szanse”.

Zajęcia odbyły się w  Łaciatej Wsi. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały ciasto do wypieku pierników, które następnie ozdabiały. Zwiedziły też muzeum z różnorodnymi eksponatami, uczestniczyły w żywej lekcji z życia wsi.  Miały okazję spróbować swoich sił w dojeniu krowy. Każdy otrzymał dyplom za osiągnięcie wspaniałego wyniku.

Dzieci z radością przyjęły  św. Mikołaja, który przybył z workiem upominków. Chętnie uczestniczyły też w różnorodnych zabawach ruchowych. Zmieniły nawet swoje twarze, poddając się malowaniu według wybranego wzoru.

Na zakończenie miłego pobytu wszyscy uczestnicy wpisali się do pamiątkowej  księgi.

Opiekunami grupy byli nauczyciele: Beata Grzegorczyk. Janina Ernastowicz, Hanna Kasperska

              

              

     

           

 

II. 19 grudnia 2017 - Zajęcia warsztatowae w Wiosce Alpejskiej Świętego Mikołaja w galerii Posnania

Kolejne warsztaty "Jesteśmy ciekawi świata" w ramach projektu edukacyjnego „Specjalne potrzeby - dobre szanse” odbyły się 19 grudnia 2017r. w galerii Posnania. Zanim w Alpejskiej Wiosce zjawił się Mikołaj, dzieci z zaangażowaniem przygotowywały gwiazdkowe girlandy. Później każdy osobiście mógł gościć w pięknym domu Mikołaja, porozmawiać z nim i zdradzić swoje najskrytsze życzenia. Święty Mikołaj obdarował wszystkich prezentami. Gospodyni - Pani Mikołajowa opowiadała dzieciom ciekawe historie a elfy pomagały podczas warsztatów. Piękne wnętrze domu Mikołaja, przedświąteczny wystój galerii, dekoracje robiły na dzieciach duże wrażenie.

Opiekunami grupy byli nauczyciele: Beata Grzegorczyk, Janina Ernastowicz, Hanna Kasperska.

                                                                                                                                             

                                                            

 

III. 10 kwietnia 2018 - Zajęcia warsztatowe w Lesznie.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce w ramach projektu edukacyjnego "Specjalne potrzeby- dobre szanse".

Tym razem wybraliśmy się do Leszna. Odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe, które należy do najstarszych instytucji muzealnych na terenie Wielkopolski. Uczniowie poznali sztukę wytwarzania papieru podczas warsztatów "papieru czerpanego".  Następnie spędziliśmy miło czas w leszczyńskim mini zoo i na końcu dotarliśmy do McDonald's.

Opiekunami grupy byli nauczyciele: Beata Grzegorczyk, Janina Ernastowicz i Magdalena Pietrula.

          

          

          

          

          

          

IV     23 października 2018 - Zajęcia warsztatowe w "Spichlerzu polskiego rocka" w Jarocinie                                                                                                                                                                              

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego "Specjalne potrzeby - dobre szanse" uczestniczyli w bardzo wartościowych warsztatch w "Spichlerzu polskiego rocka" w Jarocinie.

Wizytę rozpoczęliśmy od własnoręcznego wykonania nadruków na koszulkach. Dzieci mogły skorzystać ze wzorów proponowanych na warsztatach lub zrealizować własny wzór. Efekty ich pracy były zadziwiające, co widać na zdjęciach.

Następnie, wraz z przewodnikiem, zwiedziliśmy muzeum. Dowiedzieliśmy się co znaczy "big beat", poznaliśmy pionierów kultury w Jarocinie z lat 60 i 70 oraz  kobiece ikony polskiego rocka i pierwsze zespoły rockowe, posłuchaliśmy muzyki rockowej, oglądaliśmy stare płyty winylowe, telewizory, instrumenty, a także stroje. Pani przewodnik podkreśliła, że przyjeżdżający do Jarocina ludzie często utożsamiali się z graną tutaj muzyką. Nosili buty zwane "glanami" oraz tzw. badziole czyli kolorowe przypinki. Takie przypinki również uczniowie wykonali samodzielnie.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy McDonalda.

Opiekunami grupy byli nauczyciele: Beata Grzegorczyk, Janina Ernastowicz, Magdalena Pietrula

        

        

        

        

 

V 26 października 2018 - Zajęcia warsztatowe w parku rozrywki "Nenufar Club" w Kościanie

Grupa uczniów w ramach projektu edukacyjnego "Specjalne potrzeby - dobre szanse" wyjechała do Kościana, aby wziąć udział w warsztatach z zasad dobrego zachowania się przy stole oraz uczestniczyć w zajęciach ruchowych w sali zabaw "Nufrik".

Na początku wizyty, w sali bankietowej przy pięknie zastawionych stołach, pod okiem profesjonalnych kelnerów poznawaliśmy w ciekawy sposób zasady dobrego zachowania się przy stole. Zjedliśmy pyszny obiad i deser. Wszyscy z uwagą słuchali wskazówek kelnerek i kulturalnie spożywali przygotowany posiłek.

Po warsztatach aktywnie spędziliśmy czas w sali zabaw "Nufrik". 

Opiekunami grupy byli nauczyciele: Beata Grzegorczyk, Janina Ernastowicz, Adrianna Strzelec

                                 

 

VI 28 listopada 2018 - Zajęcia warsztatowe w siedzibie Wielkopolskiego Parku Narodowego w miejscowości Jeziory

W środę 28 listopada grupa uczniów naszej szkoły biorących udział w projekcie unijnym „Specjalne potrzeby-dobre szanse” uczestniczyła w wycieczce do miejscowości Jeziory, gdzie znajduje się siedziba Wielkopolskiego Parku Narodowego. Uczniowie obejrzeli film przyrodniczy o WPN, a następnie udali się na zajęcia warsztatowe do Leśnej Szkoły Centrum Edukacji Ekologicznej. W atrakcyjny sposób uczestnicy warsztatów podnieśli swoją wiedzę i kompetencje o ekosystemach, leśnych zwierzętach, obserwowali jezioro oraz las jesienią i słuchali jego odgłosów. Wzięli także udział w konkursie plastycznym dotyczącym WPN. Dzieciom udało się stworzyć przepiękne dzieła. Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego składa się z czterech sal. W pierwszej z nich można zapoznać się z podstawowymi informacjami o Wielkopolskim Parku Narodowym, pomnikach przyrody, ekosystemach, zbiorowiskach leśnych WPN, geologii i geomorfologii. W drugiej sali, w dużych akwariach jest możliwość zapoznania się z rybami jezior Parku. Sala trzecia poświęcona jest w całości ptakom. W gablotach przedstawiono bogatą kolekcję ptaków związanych z terenami WPN w ujęciu systematycznym. Sala czwarta poświęcona została owadom. Są tu zarówno owady powodujące niejednokrotnie duże szkody w drzewostanach iglastych i liściastych, owady objęte ochroną gatunkową oraz owady związane ze środowiskiem wodnym. Ukazana została tu także bogata kolekcja motyli.

Opiekunowie grup:

Beata Grzegorczyk, Janina Ernastowicz, Adrianna Strzelec

        

        

        

VI. 6 grudnia 2018r. - Zajęcia warsztatowe pt. "Tradycje bożonarodzeniowe"

Kolejne warsztaty dzieci biorących udział w projekcie unijnym „Specjalne potrzeby – dobre szanse” odbyły się w bardzo wyjątkowy dzień, bo w mikołajki. Zajęcia pt. „Tradycje bożonarodzeniowe” prowadząca rozpoczęła od opowieści o narodzeniu Jezusa. Następnie mówiła o kolędnikach, którzy odwiedzali w święta domy w przebraniu Heroda, diabła, śmierci, tura, bociana i aniołków. Po tym wstępie uczestnicy warsztatów zabrali się do pracy i wykonali przepiękną szopkę bożonarodzeniową. W trakcie malowania części szopki śpiewali kolędy.

Grudzień to okres pieczenia i zdobienia pierników. Na naszych warsztatach nie zabrakło więc i tego elementu. Uczestnikom warsztatów udało się stworzyć przeróżne wzory na piernikach.

Oczywiście wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wizyty Mikołaja. Pojawił się on z workiem prezentów.  Ale zanim dzieci otrzymały upominki, musiały przeskakiwać przez laskę Mikołaja i obiecać, że będą grzeczne.

Warsztaty wprowadziły wszystkich w magiczny bożonarodzeniowy nastrój.

Opiekunowie grupy: Beata Grzegorczyk, Janina Ernastowicz, Paulina Wawrzyniak

        

                           

 

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk